FAQ

Minicat – FAQ (najczęściej zadawane pytania)

  • Czy Minicat posiada gwarancję?

Tak posiada 24-miesięczną gwarancję. W przypadku jakichkolwiek problemów należy skontaktować się z nami mailowo lub telefonicznie (dane znajdziecie w zakładce kontakt)

  • Czy potrzebny jest patent żeglarski lub inne uprawnienia do pływania Minicat’em?

Nie, nie jest wymagany patent, ani inne uprawnienia. Jeżeli jesteś zupełnym nowicjuszem zalecamy skorzystanie z przynajmniej podstawowego kursu na patent żeglarski (żeglarz jachtowy), który zapozna z techniką, podstawami żeglowania oraz prawem wodnym które powinieneś znać i przestrzegać przed wypłynięciem w pierwszy rejs.

  • Czy Minicat może być obsługiwany przez jedną osobę?

Oczywiście, tak został zaprojektowany by umożliwić jego rozłożenie przez jedną osobę. Jeżeli posiadasz minimum wiedzy żeglarskiej, obsłużysz wszystkie urządzenie samodzielnie.

  • Czy potrzebuję posiadać umiejętności techniczne, narzędzia by złożyć Minicat’a?

Nie,  został tak stworzony by bez problemu każdy poradził sobie ze złożeniem i demontażem. Wszystko co do tego potrzebne znajdziesz w komplecie. Nie wymagane są jakiekolwiek narzędzia czy umiejętności.

  • Jaki poziom wiedzy powinienem posiadać by móc pływać Minicat’em?

W zależności od kraju kluby żeglarskie rekomendują RYA2, w Polsce jest to wiedza nabyta w czasie kursu na stopień żeglarza jachtowego, dla uprawnień ISSA jest to Inland Skipper. Możesz też zacząć pływanie na małym akwenie, pod okiem kogoś kto posiada już doświadczenie. Zawsze i w każdej sytuacji należy pamiętać o bezpieczeństwie – kamizelka ratunkowa, naładowany telefon w wodoszczelnym etui to niezbędne minimum.

  • Gdzie mogę pływać Minicat’em?

Niemal wszędzie, na rzekach, jeziorach, zatokach, w strefie przybrzeżnej. Wszystko czego potrzebujesz to przysłowiowa stopa wody pod kilem i przynajmniej lekki wiatr.

  • Czy można pływać Minicat’em w wodach słonych tak samo jak w słodkowodnych?

Absolutnie tak, jest to naturalne środowisko dla tego katamaranu. Pamiętaj jedynie by opłukać świeżą wodą swoją łódź po zakończonym rejsie, od czasu do czasu należy wypłukać dokładniej poszczególne elementy i okucia.

  • Czy Minicat jest bezpieczny?

Bezpieczeństwo jest zawsze na pierwszym miejscu. Minicat przeszedł trzy lata testów aby uzyskać odpowiednią stabilność i wytrzymałość co zostało potwierdzone certyfikatami kategorii „D”, oraz certyfikatami jakościowymi CE. Zaleca się by nie żeglować samodzielnie i zawsze informować bliskie osoby, bosmana przystani gdzie będziemy pływać i szacunkowy czas powrotu. Należy zadbać również o sprzęt bezpieczeństwa osobistego taki jak kamizelka ratunkowa, jak i sprzęt komunikacyjny w odpowiednim wodoszczelnym etui. Pamiętajmy woda to żywioł, może być niebezpieczna jeżeli nie będziemy jej traktować z szacunkiem. Nie należy przeceniać własnych umiejętności i nigdy nie pływać po spożyciu jakichkolwiek środków odurzających.