Laura Dekker

Laura Dekker urodzona 20 września 1999 roku, jest najmłodsza na świecie żeglarką która opłynęła samotnie świat. Dokonała tego w terminie 20.01.2011 – 21.01.2012, mając zaledwie 15 lat. Jej historia jest znana każdemu w Holandii (posiada obywatelstwo holendersko-niemiecko-nowozelandzkie), jak również wielu osobom na całym świecie które śledziły w mediach burzliwą debatę na temat zgody władz holenderskich na samotny rejs nastolatki.

Laura po raz pierwszy poznała mały nadmuchiwany katamaran Minicat 310 w czasie postoju w Panamie podczas swojej epickiej podróży dookoła świata. Od tego czasu jest posiadaczką i wielką fankom żaglówki.

Pisząc recenzję do producenta w którym żeglarka zaproponowała pewne zmiany wzornicze i materiałowe stała się współtwórcą Minicat 420 Laura Dekker wersja Limitowana. Od 2010 roku, Laura jest ambasadorką marki na świecie jednocześnie czynnym użytkownikiem. Jak sama pisze uwielbia zabierać Minicata ze sobą w czasie podróży i pływać i pływać nim gdy większy jacht cumuje na kotwicy.

Więcej informacji na temat Laury można znaleźć na Jej stronie domowej pod adresem:

http://www.lauradekker.nl/

oraz na stronie fundacji którą założyła w celu propagowania żeglarstwa jako elementu wychowawczego dla dzieci i młodzieży z różnych środowisk.

https://lauradekkerworldsailingfoundation.com/