Spotkania

Na całym świecie pływa już ponad 2000 żaglówek katamaranowych MiniCat. To już społeczność! Przy takiej ilości osób poczuliśmy potrzebę spotkania na corocznej imprezy. Od 2014 roku organizowany jest MiniCat Fun Weekend, który odbywa się zwykle w czerwcu lub lipcu na dużym jeziorze w Europie i zapraszani są posiadacze, dealerzy i dystrybutorzy z przyjaciółmi i rodzinami.Wspólnie mamy dużo przyjemności z żeglowania, wymieniamy doświadczenia, robimy dużo zdjęć i filmów, a także bardzo często wprowadzamy nowe modele lub akcesoria. Jeśli kochasz swoją żaglówkę MiniCat i chcesz spotkać innych podobnych żeglarzy, przyjedź i dołącz do nas! 

Minicat Fun Weekand 2022

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią na świecie, wreszcie w roku 2022 udało się zorganizować jubileuszowe spotkanie społeczności MiniCat.

Była to okazja do zaległego świętowania 15-lecie istnienia firmy. Frekwencja dopisała i nad Jeziorem Como we Włoszech zjawiło się ponad 130 żeglarzy ze swoimi katamaranami.

W sumie na wodę wypłynęło 65 łodzi żąglowych Minicat. Uczestnicy przybyli z wielu krajów Europyi nietylko bo również z USA i Australii. Jak zwykle na naszych spotkaniach panowała fantastyczna atmosfera, koleżeńska i serdeczna. Widok kilkudziesięciu kolorowych żagli na wodzie robił niesamowite wrażenie, również na osobach wypoczywających na kampingu Gardenia.

Pośród wielu atrakcji znalazły się - główny punkt programu czyli regaty katamaranów Minicat, poszukiwanie skarbów - żeglarstwo połączone z grą przygodową - która to gra na dobre trafiła do planu cyklicznych spotkań. Ponadto wiele gier i zabaw zarówno na wodzie jak i na lądzie.

Imprezę Minicat Fun Weekand odwiedziła ponownie Laura Dekker wraz ze swoim synem Timem. 5-latek wprowadził dodatkowo wiele radości pokazując swój telent żeglarski i samodzielnie prowadząc Minicata Guppy. Spędzając niemal całe swoje życie na morzu - podobnie jak Jego mama żeglarstwo ma już w krwi. Uroczysta wspólna klacja była okazją do wręczenia nagród jak również zaprezentowanią przez Laurę dotychczasowych działań związanych z Laura Dekker World Sailing Foundation.

Bardzo nam brakowało corocznego spotkania i mamy nadzieję, że taka dwuletnia przerwa zdarzyła się o raz ostatni. Dlatego już zapraszamy na przyszłoroczną edycję Minicat Fun Weekand która odbędzie się w drugiej połowie czerwca. Oczywiście jest to też okazja do przetestowania żaglówki dla osób które chciałby zostać posiadaczem swojego katamaranu plażowego Minicat.

 

Zachęcamy do obejrzenia filmowego podsumowania tegorocznego spotkania: 

 

Minicat Fun Weekand 2019 - relacja

Za nami tegoroczny zlot właścicieli, użytkowników oraz dystrybutorów katamaranów Minicat.

Wzorem lat ubiegłych spotkanie odbyło się w pięknej scenerii nad włoskim jeziorem Como.

Gościnności po raz kolejny udzielił kemping Gardenia, gdzie poza miejscami do postawienia kampera, przyczepy lub namiotu, można było skorzystać z pokoi oraz apartamentów rozmieszczonych w dwóch budynkach na terenie kompleksu.

Największą grupę stanowili nasi zachodni sąsiedzi, gdzie katamarany pompowane są bardzo popularne zwłaszcza wśród użytkowników kamperów oraz przyczep. Mobilność sprzętu, jego gabaryty pozwalają na zwiedzanie świata zarówno na czterech kółkach jak i z poziomu wody.

Spotkanie rozpoczęło się oficjalnie w piątkowe popołudnie, jednak wielu uczestników było na miejscu już znacznie wcześniej, wykorzystując ten czas jak i doskonałe warunki pogodowe do żeglowania.

W sobotę rano po odprawie rozpoczęły się przygotowania do najważniejszego momentu tego weekandu, czyli regat katamaranów. Na listę startową wpisały się wszystkie łodzie biorące udział w zlocie - było to w tym roku 50 jednostek! i ponad 120 żeglarzy. Formuła zawodów jest rekreacyjna stąd wszystko odbywało się w bardzo serdecznej i przyjacielskiej, żeglarskiej atmosferze. Były okazje do rozmów, wymiany doświadczeń, modyfikacji łodzi oraz zawiązywania nowych znajomości.

Po startowej syrenie, wielu zawodnikom udzieliła się mimo wszystko atmosfera rywalizacji, co czasami owocowało mniej lub bardziej spektakularnymi wywrotkami. Nad całością czuwali organizatorzy, Petra oraz Sam, którzy dbali o bezpieczeństwo uczestników oraz dobrą zabawę i atmosferę.

Na zakończenie soboty odbyło się spotkanie wszystkich uczestników, poczęstunek, podsumowanie regat oraz prezentacja gościa tegorocznego spotkania - ambasadora marki Minicat Wiliama Thomsona - podróżnika, naukowca - badacza zjawiska fal i pływów na kuli ziemskiej - autora książki "The book of tides".

Ostatniego dnia spotkania w niedzielę odbyła się "gra plenerowa" - łowcy skarbów - zorganizowana przez dealerów marki ze Szwajcarii oraz Australii a polegająca nad odnajdywania punktów na wodzie, lub przy brzegu na podstawie dostarczonych map oraz zagadek. Wszystko oczywiście z wykorzystaniem katamaranów Minicat.

Był to świetnie spędzony czas w międzynarodowym towarzystwie pasjonatów żeglarstwa i podróżowania. Zabawa, doskonała atmosfera i piękne okoliczności przyrody, możliwość żeglowania w momentami zmiennych warunkach pogodowych, za sprawą otaczających gór, powoduje, że coroczne spotkania Minicat są tłumnie odwiedzane przez użytkowników, ale też okazja dla tych którzy chcieliby zostać posiadaczami jednego z modeli do przetestowania na wodzie i uzyskania maksimum informacji.

Do zobaczenia za rok!

Zachęcamy do odwiedzenia naszego kanału na You Tube ( https://www.youtube.com/channel/UCtcWeAkrEgeZf2NQY_Ymh1g/videos ), gdzie zamieszczamy filmy z wydarzeń.

Spotkanie